מדבקות ברקוד - מדבקות בגלילים

אפשרות להזמין מדבקות ברקוד מודפסות מראש או להדפיסן בבית העסק
מגוון רחב של חומרי גלם בהתאמה אישית לצרכי הלקוח
ניתן לייצר ברקודים הנמצאים על בסיס נתונים
מדבקות ברקוד מגוללות על ליבה גלילית 
ניתן לייצר ברקודים בכל סוגי הקידודים
אפשרות לייצר ברקוד עם נומרטור
אפיון מקצועי לצרכי הלקוח

יצירת קשר

מדבקות ברקוד
אייקון ריטייל

ריטייל

אייקון לוגיסטיקה

לוגיסטיקה

אייקון רפואה

בריאות

קצת על מדבקות ברקודים –

ברקוד הינו צורה ויזואלית להצגת מידע (מספרים, אותיות או שילוב של השניים) המתאימה לקריאה באמצעות סורק ברקוד אשר מסוגל לפענח את הסריקה ולהעביר את המידע הוויזואלי המדובר לצורת אותות למחשב מארח בצורת.
בתחילת הדרך של הברקודים, הם הוצגו בצורה של קווים אנכיים ברחבים משתנים. ברקודים אלו נקראים בימנו ברקודים חד ממדיים או 1D או ברקודים ליניאריים.
בשלב מאוחר יותר פותחו ברקודים מתקדמים יותר הנקראים 2D – דו ממדיים על ידי שימוש בריבועים, נקודות ומשושים. ברקודים אלו יכולים להיסרק אך ורק על ידי מכשירים עם מצלמות ואפשרות פענוח כגון מכשירים סלולריים וסורקי 2D.
ברקודים דו ממדיים מסוגלים להכיל מידע של שתי מחרוזות שונות בניגוד לברקודים חד ממדדים שמסוגלים להכיל רק מחרוזת אחת.

ברקודים הומצאו לראשונה על ידי נורמן ג'וסף וודלנד אשר פיתח צורה ויזואלית לייצוג קוד מורס על ידי קווים אנכיים מקבילים ורווחים ריקים בעובי משתנה. וודלנד קיבל את הפטנט בשנת 1951 אך רק לאחר 20 שנה נעשה לראשונה שימוש מסחרי בשיטה זו.
ברקודים נעשו פופולריים במיוחד לראשונה בתחום הסופרמרקטים שעשו בהם שימוש לאוטומציה וייעול תהליכים.

יתרונות השימוש בברקודים –
השימוש העיקרי של ברקודים הוא אוטומציה, ייעול וזירוז תהליכי מכירה אך ישנם יתרונות נוספים לשימוש בברקודים.
* דיוק – שימוש בברקודים להעברת מידע למחשב מדויק בהרבה מאשר הקלדה ידנית של המידע, דבר הכפוף לטעויות אנוש
* שליטה מוחלטת במלאי – היכולת לסרוק ולעקוב אחר המלאי מעניק שליטה טובה יותר ומדויקת יותר
* כמות אימונים מופחתת של העובדים – תודות לפשטות השימוש בסורקי ברקוד והאינטואיטיביות
* מהירות וזמינות – עקב מהירות עיבוד גבוהה, מידע לגבי המוצר ורמות מלאי מוצגות בזמן אמת
* אימפלמנטציה זולה – ייצור ברקודים והטמעת מערכת ברקודים בעסק הינו תהליך קצר, זול וקל.

ישנם שתי סוגי טכנולוגיות לסריקת ברקודים –

לייזר – טכנולוגיה זו מאפשרת לסרוק ברקודים מסוג חד ממד בלבד שהם הברקודים הפשוטים שכולנו מכירים בצורת פסים אנכיים. הטכנולוגיה עובדת כך: קורא הברקוד שולח אלומת אור המוחזרת מהמשטח שאותו אנו סורקים. קרן האור נקלטת על ידי חיישן הנמצא בתוך סורק ברקודים והמידע הנקלט מומר למספרים ו/או אותיות ומשודר למחשב המארח של הסורק. המידע מועבר למחשב בצורת מחרוזת והיא שוות ערך להקלדה ידנית על מקלדת, פשוט בצורה ממש מהירה.

טכנולוגיית Imager – זוהי הטכנולוגיה החדישה יותר המשתמשת במצלמה ייעודית אשר מאפשרת לסורק הברקודים "לראות" את הברקוד ולנתח אותו בצורה מעמיקה והרבה יותר טובה ממה שטכנולוגיית הלייזר אי פעם יכלה. טכנולוגיית הImager יכולה לפענח קודים מסוג חד-ממד וגם דו-ממד על כל סוגי הקידודים בין אם מדובר בקוד QR, DataMatrix או Code39. הטכנולוגיה עובדת כך: קורא הברקודים מצלם את הברקוד ולאחר מכן מפענח את התמונה וממיר אותה למידע שאותו הוא מעביר למחשב. שימוש בטכנולוגיה זו מאפשר לסורק ברקודים לעבד את התמונה בצורה הרבה יותר טובה ואיכותית ולעיתים אפילו לסרוק ברקודים מחוקים למחצה שבטכנולוגיה הישנה יותר לא ניתן לסרוק.

מידע קצר על מדבקות ברקוד – 

מדבקות ברקוד הינו ביטוי המתייחס למדבקות שמודפס עליהן ברקוד, בין אם מדובר באותו ברקוד לכל ההדפסה, ברקוד נומרטור (מספר ברקוד שגדל +1 בכל מדבקה) או אוסף של ברקודים שלא קשורים אחד לשני באופן ישיר.

השימוש במדבקות ברקוד הינו מגוון ורחב ומתחיל בסימון מוצרים לפי מק"טים, מספור מדפים, מספרי משלוח בתחום הלוגיסטיקה, זיהוי מטופלים ומתן גישה להיסטוריה שלהם בתחום הרפואה , סימון מבחנות במעבדות, מספור ואינדוקס מסמכים, ניטור וארגון זנים בביולוגיה, אינטגרציה עם משקלי תנועה לזיהוי המוצר ושיוך המשקל שלו, זיהוי מכוניות, מעקב מזוודות בשדות תעופה, מעקב דואר, כרטיסים עם ברקודים ועוד הרבה.

ניתן להדפיס ברקודים על מגוון רחב של חומרי גלם באמצעות רדידי דיו שונים וכל שילוב של מדיה עם רדיד דיו הוא בעל תכונות מיוחדות. חשוב להתאים את המדיה והרדיד דיו לצרכים של הלקוח על מנת להוזיל עלויות וקבלת תוצאות אופטימליות.
בנוסף למגוון סוגי חומרי הגלם, ניתן להדפיס על מדבקות בגדלים שונים בהתאם למגבלות הפיזיות של הלקוח.

אפשרויות ייצור מדבקות הברקוד – 

אפשרות הדפסה בבית הדפוס שלנו –
ניתן להזמין מדבקות מודפסות מראש במגוון חומרי גלם:
מדבקות כרומו או ואלום  – רמת עמידות בינונית – מומלץ להשתמש במדבקות אלו כאשר הצורך הוא לטווח קצר ואין מגע עם פגעי מזג האוויר
מדבקות פוליפרופילן PP – רמת עמידות גבוהה – מומלץ להשתמש כאשר הצורך הוא לטווח ארוך אך אין חשיפה לתנאי חוץ, המדבקה עמידה ברמה מסוימת למים אך אינה עמידה לאור שמש לזמן ממושך
מדבקות פוליאסטר, הדפסת משי – רמת עמידות גבוהה מאוד – מומלץ להשתמש כאשר הצורך הוא לטווח ארוך ויש צורך בעמידות בקרני UV, מדבקה בעלת העמידות הגבוהה ביותר.

ניתן לבצע את כל ההדפסות הנ"ל בהתאם לצרכי הברקוד של הלקוח בין אם מדובר בנומרטור, קובץ Database כלשהו, ברקודים קבועים מספרים ו/או אותיות.
הברקודים יכולים להיות במגוון סוגי קידודים החל מקידודים סטנדרטיים מסוג 1D, קודי EAN עם תקני GS1 וברקודים מיוחדים עם זיהוי DATA כגון מספר אצווה, תאריכים, זמן ייצור, תאריכי תפוגה ועוד.
כמובן שישנה גם אפשרות להדפיס ברקודים 2D על כל סוגי הקידודים כולל QR code, DataMatrix, Aztec Code, PDF 417 ועוד.

אפשרות הדפסה בבית העסק –
ניתן לרכוש ציוד קצה – מדפסת מדבקות, מדבקות בגלילים ורדידי דיו ולהדפיס ישירות בבית הלקוח.
ישנו יתרון משמעותי של הדפסת ברקודים בבית הלקוח שכן זה מעניק לכם גמישות רחבה, זמינות מיידית להפקת הברקוד וחסכון בזמן ועלויות ייצור.
עם אפשרות עבודה מול קבצי אקסל, הגדרת נומרטור וברקודים קבועים.
כחלק ממכירת פתרון הדפסת מדבקות ברקוד, הלקוח מקבל תוכנה גרפית שניתן להתקין על מחשב אשר יודעת לתרגם ולקודד מספרים, אותיות או שילוב של השניים לכל סוגי הברקודים הנפוצים.
כאשר משתמשים בתוכנות אלו, אין צורך לדאוג להדפסת ברקוד פגום שכן התוכנה יודעת לשמור על יחס רוחב הקווים.
בחברת Wise-Code תקבלו אפיון מקצועי והתאמת הציוד קצה כולל המדפסת, המדבקות והרדידים כך שתוכלו להדפיס בעסקיכם ללא דאגה. המכירה כוללת התקנת המדפסת בבית הלקוח, הדרכה מלאה ומפורטת ותמיכה בלקוח בכל צרכיו ושאלותיו.

כאשר מקבלים/מדפיסים ברקודים על גבי מדבקה, יש לשמור על רקע נקי שכן ניגודיות בין הברקוד עצמו לבין השטח עליו הוא מודפס מקבל חשיבות עליונה בעת סריקת הברקוד.
סטנדרט בהדפסת מדבקות ברקוד הינו רקע לבן עם הדפס שחור אך ניתן להזמין מדבקות מודפסות עם גרפיקה כגון לוגו או אפילו צבע אחיד לכל המדבקה בהחרגת אזור ההדפסה של הברקוד.