מסופון

כל מה שרציתם לדעת על מסופון

מסופון הוא מכשיר נייד וורסטילי בעל מערכת הפעלה (Android או Windows – תלוי בדגם המסופון). המסופון מאפשר למשתמש ללקט מידע בצורה מקצועית באמצעות סריקת ברקודים הקיימים על גבי האריזה של המוצר אותו רוצים להכניס או להוציא מהמלאי. מסופונים מאפשרים לאחסן את המידע בצורה מסודרת עד לרגע הפריקה של המידע על גבי מערכת ניהול המלאי של בית העסק כאשר יש צורך לעבוד אופליין או לחלופין לשדר את המידע אונליין – תלוי באפליקציה שבשימוש ובתנאי השטח הקיימים בעסק.
ממש כמו מכשיר נייד, ניתן להתקין על מסופונים אפליקציות, מפותחות אינדיבידואלית עבור הלקוח או אפליקציות מדף קיימות בשוק.
אפליקציות אלו מאפשרות לנהל את המלאי של בית העסק בצורה מסודרת ואמינה ובכך לעמוד, לבדוק ולספור את המלאי הקיים.
בניגוד למכשיר סלולר רגיל, המסופון בעל סורק ברקוד מובנה (סורק חד ממד או סורק דו ממד – תלוי בדגם המסופון) ובנוסף הרבה יותר עמיד ממכשיר סלולר רגיל.

יצירת קשר

מסופון TC57

מסופון EDA51 מבית האניוול

מסך מגע – Multi-Touch capacitive (CTP), GFF
עמיד בפני נפילות מרובות מגובה 1.2 מטר
תצוגה – 5 אינץ' מסוג Gorilla Glass 5.
בלוטות' – Bluetooth Class 4.2
NFC – תקשורת לטווח קצר
רזולוציה – 1280X720 HD
תקן אטימות – IP64

מסופון TC57 מבית זברה

רזולוציה 1280X720 פיקסלים עם תאורה אחורית LED
אופציה לתקשורת רשת סלולרית
סוללה חזקה נטענת מסוג LI-Ion
זיכרון – 4GB RAM, 32GB Flash
משקל – 249 גרם כולל סוללה
תקן עמידות – IP65
גודל מסך – 5 אינץ'

מסופון TC52 מבית זברה

רזולוציה 1280X720 פיקסלים עם תאורה אחורית LED
סוללה חזקה נטענת מסוג LI-Ion
זיכרון – 4GB RAM, 32GB Flash
משקל – 249 גרם כולל סוללה
תקן עמידות – IP65
גודל מסך – 5 אינץ'

מסופון RS51 מבית CipherLAB

סורק את כל הברקודים החד ממדיים והדו ממדיים
סוללה נטענת, ניתנת להחלפה קלה ופשוטה
מינימום 12 שעות עבודה ללא צורך בטעינה
זיכרון: 16GB Flash, 2GB RAM
מערכת הפעלה Android 8.1
מעבד: Octa-Core 1.8GHz

מסופון RK95 מבית CipherLAB

תקן IP65 ועמידות בפני נפילות מגובה 1.8 מטר על גבי רצפת בטון
מצלמה חזקה 13 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי
אפשרות הרחבת זכרון עם כרטיס SD
טכנולוגיית סריקה חד ממד ודו ממד
כולל בלוטות' ו – WiFi

מסופון MEMOR 10 מבית DataLogic

סוללה: Li-Ion 3.8V, 4100 mAh ניתנת להחלפה בקלות
עמידות בנפילות: גובה 1.5 מטר על גבי רצפת בטון
עמידות בפני מסירי כימיקלים ושמנים תעשייתיים.
משקל כולל סוללה: 285 גרם
תקן אטימות: IP65

 • כל מה שרציתם לדעת על מסופונים

  את התקדמות הטכנולוגיה והפיתוחים החדשים אנחנו חיים במשך היום יום, אם זה הטלפון הנייד אשר צמוד אלינו במהלך היום, המחשב או כל פיתוח טכנולוגי אחר, אנחנו כבר לא באמת יודעים איך אפשר להסתדר בלעדיהם. התקדמות הטכנולוגיה הביאה למהפכה לא רק בחיים האישיים שלנו, אלא גם בתחומי המסחר והתעשייה. לא מדובר רק על המחשב של הקופאית בו היא מעבירה את המוצרים שאנחנו קונים, אלא על עולם שלם של פיתוחים טכנולוגיים אשר שיפרו בצורה משמעותית מאוד את צורת העבודה במפעלים ובחנויות, ובעצם כמעט בכל עסק. מדובר על מכשירים שאולי לא מאוד מוכרים בשוק הפרטי, אבל השימוש בהם בתעשייה ובעולם המסחר הפך לחלק בלתי נפרד אשר קיים כמעט בכל חנות או עסק. אחד המכשירים הפופולריים והמוכרים ביותר בתעשייה הוא המסופון הנייד.

  מה זה מסופון נייד ולמה הוא משמש?

  מסופון נייד הוא מכשיר קטן, הדומה במראהו לסמארטפון או טאבלט אך יותר חזק ומאסיבי, אשר משולבות בו טכנולוגיות שונות ופונקציות מיוחדות אשר מאפשרות לו להיות כלי יעיל עבור צרכים רבים בתעשייה. לרוב מדובר על מכשיר שפועל באמצעות הרשת, מה שמאפשר לו לקלוט ולשלוח נתונים אל המחשב הראשי. מסופון נייד מאפשר מגוון רחב של פעולות אותם ניתן לבצע באמצעותו תוך כדי עבודה, מה שמאפשר לעובדים עבודה יעילה ומסודרת הרבה יותר. מסופון משמש בין היתר עבור ניהול וספירה של מלאי, מעקב אחרי מוצרים, זיהוי מוצרים באמצעות ברקודים ועוד, כאשר כל המידע מגיע ישירות אל המחשב המרכזי שם ניתן לשבת על הנתונים ולנהל בצורה טובה ומסודרת את העסק.

  למה צריך מכשיר מיוחד לעסקים?

  יכול להיות שבאופן עקרוני ישנם עסקים אשר יוכלו להסתפק באפליקציה ייעודית המותאמת עבור העסק שלהם כך שהם יוכלו להתקין אותה על גבי הטלפון הנייד מבלי צורך לרכוש מכשיר אחר כמו מסופון. עם זאת, ישנם לא מעט סיבות לכך שישנו מכשיר כמו המסופון אשר מיועד עבור עולם העסקים. הסיבה הראשונה נעוצה בעובדה שמדובר על משהו שעובד מסתובב אתו ברחבי המחסן או המפעל במשך כל היום, מה שגורם לו לבלאי מואץ ולא מתאים עבור סמארטפון שמיועד לשוק האישי. מסופון לעומת זאת מיוצר בצורה מאסיבית וחזקה אשר מאפשרת להשתמש בו יום יום במשך כל היום, מבלי שיקרה לו דבר. סיבה נוספת היא טכנולוגיות שונות אשר משולבות במסופון אשר אינם קיימות במכשיר טלפון נייד רגיל, משום שאין בהם צורך עבור שימוש פרטי

 • מהו מסופון זברה ולמה הוא משמש?

  מסופון זברה הוא מסופון נייד מתקדם אשר מבוסס על מערכת ההפעלה הפופולרית אנדרואיד, המכונה מסופון זברה משום שהחברה אשר מפתחת ומייצרת אותו נקראת ZEBRA. מסופון זברה הוא מסופון אנדרואיד אשר מבוסס על תקשורת WLAN ולכן הוא מיועד לסביבת עבודה בה קיים חיבור לרשת Wi-Fi. מסופוני אנדרואיד בכלל ומסופון זברה בפרט נחשבים למתקדמים מאוד ומאפשרים להתקין בהם מגוון של יישומונים שונים אשר יכולים לשמש למגוון רחב של מטרות. מסופון זברה מציע סורק ברקודים באיכות גבוהה, ומתאים עבור ניהול של חנויות, רשתות שיווק, מחסנים ועוד, ולעבודה קבועה של אנשי שטח שונים, נהגי חלוקה, פקחים עירוניים וכדומה. המכשיר מבוסס על מסך מגע צבעוני ומתקדם הכולל ממשק עבודה פשוט ונח אשר מאפשר עבודה רציפה ונוחה לאורך זמן, והוא כולל טכנולוגיות שונות נוספות כמו בלוטוס' ו – GPS.

  מהו מסופון ברקוד?

  מסופון ברקוד הוא סוג של מסופון נייד אשר מיוצר על ידי חברות שונות, אשר נמצא בשימוש בתעשייה במקומות בהם יש צורך בסריקה של ברקודים במהלך תפעול העסק. מסופון קורא ברקוד מאפשר לבצע קריאה של ברקודים המופיעים על גבי פריטים שונים, ושליחה של המידע בצורה מידית למחשב הראשי שם נמצאת התוכנה לניהול העסק. לרוב מדובר על מכשיר מוקשח ונוח לאחיזה אשר מאפשר אחיזה ביד אחד בכדי לאפשר לעובד המחזיק בו להמשיך ולעבוד עם היד השנייה. ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מסופונים המסוגלים לבצע פעולות נוספות לאחר סריקת הברקוד, כך שהם מתאימים עבור צרכים שונים בתעשייה.

  מסופונים לאנשי מכירות שטח

  העבודה של אנשי השטח הייתה עבודה קשה מאוד בעבר. מאחר והם לא עובדים ליד שולחן וכיסא, היכולת לנהל מעקב אחרי המכירות ושאר הפעולות הייתה קשה ומוגבלת, וגרמה לעיכוב ממושך בעבודה. כיום השימוש במסופונים פותר לחלוטין את הבעיה, ומאפשר לאנשי מכירות שטח שונים לבצע מגוון רחב של פעולות בשטח ללא צורך ברישום ידני או כל פתרון אחר. מסופון נייד מאפשר לאנשי המכירות לנהל מעקב שוטף אחרי לידים נכנסים וכל הפעולות אשר ננקטו עד לביצוע העסקה, וכן ניהול מסודר ופשוט של הצעות מחיר, תעודות משלוח, הזמנות ועוד. מסופון נייד מאפשר גם לבצע פעולות מורכבות יותר בשטח כמו עדכון של מחירון שונה עבור על לקוח, הגבלה על גובה הנחה ללקוח, גישה לפרטים אודות המלאי בזמן אמת, והצגת דו"חות שונים לסוכנים ולקוחות.

 • מסופונים לבישים

  מאחר ומדובר על מכשיר אשר משמש את העובדים תוך כדי עבודה, עלה הצורך המתבקש לאפשר להם להמשיך לעבוד בצורה רציפה, מבלי שהידיים תפוסות כל הזמן בהחזקה של המכשיר. למרות שכיום ניתן להשיג מסופונים אשר מותאמים לעבודה רציפה באמצעות יד אחת, במקרים רבים זה פשוט לא מספיק. ולכן ניתן להשיג כיום מסופון נייד אשר מתלבש על הזרוע כך שהידיים נשארות פנויות לחלוטין לדברים אחרים. ניתן להשיג מסופון אשר מתאים גם לשמאליים, וכן ישנה אפשרות לכוון את רצועת הזרוע, כך שהעבודה אתו תהיה נוחה גם לזמן ממושך. האפשרויות אותו מעניק מסופון לביש והנוחות שלו גורמת במקרים רבים לבחור דווקא בו, גם אם לא מדובר על עבודה בה יש צורך בשני הידיים.

  חיבור המסופון למערכת ה-ERP

  מאחר וניהול העסק נעשה כיום באמצעות מערכות ERP אשר מאפשרות לבעל העסק לנהל את כל הקשור במלאי, בכספים ובנושאים השונים הקשורים בעסק. ישנה חשיבות גדולה לכך שהמסופון יהיה מסונכרן בצורה הטובה ביותר עם המערכת, מאחר וכמעט כל פעולה אשר מבוצעת באמצעות המסופון, יש לה השפעה על הנתונים השונים המוצגים במערכת. ולכן, בכל רכישה של מסופונים יש לקחת בחשבון שהמכשיר מתממשק בצורה הטובה ביותר עם המערכת הספציפית אשר משמשת בעסק, ולא לקחת מכשיר אשר ההתאמה שלו אינה טובה מה שיכול לגרום לבעיות רבות במהלך התפקוד השוטף ולבזבז זמן יקר.

  מסופונים לטכנאים

  גם עבודה של טכנאי שטח כרוכה בלא מעט התעסקות שלא קשורה בהכרח להתמחות שלהם. ניקח לדוגמא טכנאי אשר מגיע אלינו הביתה מטעם חברת המקררים, הוא צריך לאחוז ראש בכל הפרטים הקשורים בקריאות קודמות, לנהל את לוח הזמנים שלו, לקבל משימות חדשות כאשר הוא בשטח וכן הלאה, כל זאת תוך כדי שהוא צריך לבצע את עבודת תיקון התקלה בגללה הוא הגיע אלינו. בדיוק בשביל זה ישנו מסופון נייד אשר מותאם במיוחד עבור טכנאי שטח, ומאפשר להם לבצע פעולות רבות בשטח אשר מתממשקות בצורה אוטומטית עם מחשבי החברה. מסופונים לטכנאי שטח מאפשרים להם בין היתר לקבל את לוח העבודה לאותו היום, כולל אפשרות לסדר את הקריאות הלא פתורות לפי מיקום גאוגרפי. המסופון מאפשר גם לנהל כל לקוח באופן פרטי כאשר במכשיר מוצג כל המידע אודות הלקוח והמוצר שלו, מה שמאפשר לטכנאי לבצע את העבודה בצורה טובה ומהירה יותר. מסופון ידני מאפשר לטכנאי גם לסגור את קריאת השרות בצורה מסודרת מבלי צורך בניירת ובלגן, וכן לדווח על סיום הטיפול בצורה מידית לחברה.

 • מדוע חשוב להשקיע במסופון איכותי ומתקדם?

  מאחר וישנם לא מעט דגמים של מסופונים בשוק, רכישה של מסופון נייד יכולה להיות מאוד מבלבלת. לפעמים תוכלו למצוא מכשיר שעל פניו מבצע את אותם פעולות בדיוק כמו המכשיר עליו ממליצים לכם, אך מחירו נמוך משמעותית. חשוב מאוד לדעת שמאחר ומדובר על מכשיר אשר חיוני לתפעול התקין של העסק, והשבתה שלו משמעה לא פעם עיכוב ופגיעה בפעילות התקינה אשר יכולה לגרום לנזקים כספיים, מומלץ להשקיע עוד מעט כסף ולרכוש מכשירים איכותיים ומומלצים מחברה טובה, אשר יבטיחו לכם עמידות לאורך זמן, ושקט מהתעסקות עם תקלות ובעיות אשר נפוצות מאוד במכשירים הזולים.

  כיצד לבחור מסופונים עבור העסק שלי?

  רכישה של מסופון נייד עבור העסק היא אף פעם לא דבר פשוט. מדובר על שוק בו קיימים לא מעט דגמים שונים בעלי יכולות שונות, ויש צורך לבחור את המכשיר אשר מתאים בצורה הטובה ביותר עבור שימוש יעיל בעסק הספציפי שלכם. אמנם, בכל חברה המוכרת מסופונים ישנם אנשי מקצוע אשר ישמחו לייעץ ולתת מענה אודות כל הנושאים הקשורים ברכישה של מסופון נייד, בשביל שהלקוח יקבל את המכשיר אשר ישמש אותו בצורה הטובה ביותר. באופן כללי ניתן לומר שאם אתם רוכשים מסופון מחברה אמינה ומוכרת, תוכלו להיות בטוחים שרכשתם מכשיר עמיד וחזק אשר ישמש אתכם בצורה טובה לאורך זמן. עם זאת, ישנה חשיבות גם לדברים נוספים כמו למשל נוחות התפעול של המסופון, כך שכל עובד יוכל לבצע את הפעולות בקלות ובמהירות, וכן יאפשר לעובדים חדשים ללמוד כיצד לעבור אתו בצורה מהירה ופשוטה.

 • חשיבות הרכישה של מסופון עם סוללה חזקה

  מאחר והעבודה עם המסופון נעשית פעמים רבות במשך שעות רבות ביום, אחד הדברים החושבים ביותר אליו צריך לשים לב בעת רכישה של מסופון נייד היא הקיבולת של הסוללה שלו. אם תרכשו מסופון אשר לאחר מספר שעות עבודה ידרוש הטענה מחודשת, הדבר יכול לפגוע מאוד ברציפות העבודה ובמהלך העבודה התקין. ולכן חשוב מאוד לבחור במכשיר עם סוללה חזקה אשר יכולה להחזיק יום שלם ללא צורך בהטענה. עם זאת, לא תמיד קל להשוות בין יכולת הסוללה של מכשיר אחד למשנהו משום שלעיתים גם מכשיר אשר מחזיק בסוללה גדולה יותר, יכול להחזיק פחות שעות ממכשיר אחר עם סוללה קטנה יותר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שישנם מכשירים אשר מכילים פונקציות רבות וטכנולוגיות שונות שלא תמיד חיוניים עבור סוג העבודה אצלכם, אך יכולים לגרום לצריכה מהירה של הסוללה. ולכן, אם אתם רוצים לרכוש מסופון ויודעים שתצטרכו לעבוד אתו במשך שעות רבות במהלך היום, מומלץ לדבר עם אנשי מקצוע אשר מכירים היטב את המכשירים ויוכלו להגיד לכם בצורה מדויקת יותר לגבי יכולות הסוללה של המכשיר.