סורק ברקוד – למה הוא משמש?

לא תמיד הצרכנים מבינים עד כמה השימוש בברקוד חוסך עבורם זמן רב. בסופו של דבר מרבית העבודה עם הברקודים נעשית מאחורי הקלעים במחסן, ולא בחנות עצמה, אך לאחרונה גם הלקוחות החלו לעשות שימוש בברקודים כאשר ניתן למצוא בסופרים רבים ובחנויות נוספות עמדות שירות עצמי בהם הלקוחות מעבירים את הברקוד בעצמם. סורק ברקוד הוא המכשיר שאיתו משתמשים בכדי לפענח את הפסים השחורים הבלתי ברורים שמרכיבים את הברקוד, כאשר הסריקה של המוצר מאפשרת לסורק להוסיף את המוצר לקנייה, לדעת מה מחירו וכן הלאה בקלות. אמנם, כאמור מרבית השימוש בברקודים נעשה מאחורי הקלעים כאשר עובדי חנויות ומפעלים משתמשים מדי יום באלפי מדבקות ברקוד שמודפסות באמצעות מדפסת מדבקות בכדי למיין, לסדר ולאפשר עבודה יעילה במחסן.

סורק ברקוד אלחוטי LI3678

מהו בעצם סורק ברקודים?

סורק ברקודים הוא מכשיר שמיועד עבור סריקה של ברקודים מכל סוג שהם. זה לא משנה אם מדובר על ברקוד שמודבק על קופסת שימורים או ברקוד שנעשה לצורך זיהוי של חולה בבית חולים, בסופו של דבר יש צורך במכשיר מיוחד שידע לקרוא אותו בהתאם למאפיינים של הברקוד. ישנם ברקודים חד או דו ממדיים, קודי QR (הקוד המרובע שניתן לסריקה גם באמצעות מצלמת הטלפון הנייד) ועוד סוגים שונים של ברקודים אשר עבורם נדרש קורא ברקוד מתאים. סריקת ברקוד היא פעולה שנעשית באופן יום יומי באלפי מקומות והיא נדרשת להיות פעילה נגישה ונוחה בכדי שהעבודה איתה תוכל להיות רציפה ויעילה.

מקומות בהם משתמשים עם סורק ברקוד

השימוש המוכר ביותר עם ברקודים וממילא עם סורק ברקודים הוא כמובן חנויות ומחסנים אשר תיוג המוצרים נעשה באמצעותם. אמנם, השימוש בברקודים נפוץ רבות במקומות נוספים כמו בתי חולים שם משמש הברקוד לזיהוי חולים וקבלת המידע הרפואי עליהם, ספריות שם משמשים הברקודים לצורך הארגון והסדר ועוד. העובדה שמדובר על משהו שניתן להדפיס בתוך שניות בכמות גדולה ולתייג דברים מאפשרת לכל מקום שחפץ בסדר לשמור עליו בקלות וביעילות, אך בכל המקומות האלה נדרש ברקוד סורק שיאפשר קריאה של הברקודים ופיענוח של הסימן בצורה יעילה.

סוגים של סורקי ברקודים

ישנם סוגים רבים של סורקי ברקודים כאשר חלקים אלחוטיים וחלקם חוטיים. חלקם מיועדים לעבודה עם ברקוד בעל מימד אחד, וחלקם לעבודה עם ברקוד דו ממדי. ישנם ברקודים שמיועדים לסריקה של מוצרים בסופר ועוד סוגים רבים. נושא שכדאי לשים לב אליו הוא המקום אליו נשמר המידע הנסרק. ישנם מכשירים אשר מסוגלים לשדר את המידע אל מחשב שמרוחק עשרות מטרים ויותר, וישנם סורקים אשר עובדים עם בלוטוס' ושולחים את המידע רק לטלפון נייד או טאבלט קרוב. אם אתם רוצים לרכוש סורק ברקודים כדאי שתלמדו היטב את ההבדלים השונים בכדי שתוכלו לדעת מה המוצר שמתאים בצורה הטובה ביותר עבורכם.

למה כדאי להשקיע בסורק ברקוד מתקדם ואיכותי?

זה לא משנה אם אתם עסק גדול או קטן, הזמן הוא המשאב החשוב ביותר עבורכם. כאשר אתם משתמשים במדבקות ברקוד על גבי המוצרים זה נעשה במטרה לחסוך זמן ולאפשר עבודה טובה ויעילה יותר. אמנם, אם סורק הברקודים שלכם לא יעשה את העבודה כמו שצריך, העבודה לא תוכל להיות רציפה והיה הרבה פחות יעילה. ולכן, כאשר אתם באים לרכוש סורק ברקודים כדאי מאוד להשקיע זמן ולבדוק דבר ראשון את המכשיר שמתאים עבור הצרכים שלכם, ולוודא שאתם רוכשים מכשיר איכותי ומתקדם שיכול לבצע את העבודה כמו שצריך ועונה על הדרישות שלכם בצורה מלאה.