מדבקות להדפסה

מדבקות להדפסה – המדריך השלם להדפסת מדבקות בגלילים

מדבקות בגלילים הם מהפתרונות הטובים והחשובים ביותר בתעשייה כיום. משתמשים בהם לסמן מוצרים, מבצעים, להזהיר את הלקוחות (לדוגמה מפני סוכר גבוה במוצר או מפני חומרים רעילים באריזה או כל סוג אזהרה אחר בהתאם לסוג המוצר/האריזה שלו). כמו כן ניתן להפיק מדבקות מסוגים שונים, איכויות שונים, מדבקות צבעוניות, מדבקות בשחור לבן, מדבקות בחיתוך צורני ועוד. כאשר מדברים על מדבקות להדפסה לרוב נדבר על מדבקות בגלילים משום שמדובר בשיטת ההדפסה החסכונית והנוחה ביותר עבור הלקוחות ולכן היא גם שיטת ההדפסה המועדפת על מרבית בתי העסק.

מדבקות להדפסה

בואו נכיר קודם כל את סוגי המדבקות:

מדבקה המתאימה למוצרים הנשארים בהקפאה היא לא אותה מדבקה שמשתמשים בה לתעשייה הצבאית וזו לא אותה מדבקה שמשתמשים בה להפקת ברקודים למוצרים בחנות. כדאי להכיר לפחות כמה סוגי מדבקות לפני שאתם בוחרים את חומרי הגלם שאתם עובדים עמם. תארו לכם שאתם מזמינים קרטון שלם עם אלפי מדבקות בכמה גלילים, השקעתם כסף, חיכיתם זמן מה עד שההדפסה תושלם ותישלח אליכם וכעת אתם רוצים להתחיל להשתמש במדבקות. לאחר כמה ימים גיליתם שהמדבקה פשוטה נשרה מהמוצר כיוון שלא הייתה חזקה מספיק או שלא עמדה בתנאי הקור/החום שבהם המוצר מצוי. מלבד העובדה שבזבזתם כסף הרי שבזבזתם גם זמן יקר, גם על ההמתנה של הפקת המדבקות וגם את זמן העבודה הנדרש להדבקת המדבקות על המוצרים/האריזות. להלן כמה סוגי מדבקות שכדאי להכיר:

 • מדבקות פוליפרופילן – מדבקות אלו הן מדבקות חזקות העמידות בפני תנאי לחות וקור. כך למשל היא מתאימה לסימון מוצרי מזון ומוצרים אחרים שנשארים בהקפאה או בחדרי קירור. כמו כן יכולים להתאים למוצרי היגיינה וטואלטיקה שיבלו רוב הזמן בחדרי אמבטיה בעלי לחות גבוהה.
 • מדבקות ויניל – מדבקות עמידות במיוחד ומתאימות לתנאי מזג אוויר קיצוניים. קשות מאוד לקריעה ולכן משתמשים בהם בתעשיות שונות. ניתן להדפיסן בצבעי שחור לבן או בהדפסה צבעונית בהתאם לצרכי הלקוח.
 • מדבקות ויניל מתפרק – נקראות גם מדבקות אחריות. אלו הן מדבקות חזקות מאוד, דומות למדבקות הויניל אולם בעלי אופי מתפרק. כלומר – כשתנסו להסירן הן יתחילו להתפרק ולכן לא מאפשרות הסרה קלה כלל. עושים בהן שימוש בעיקר בתחום האלקטרוניקה אך גם בתחומי מסחר נוספים.
 • מדבקות נייר – אלו הם המדבקות הפשוטות ביותר. קשה להסירן לאחר ההדבקה כיוון שהן יכולות פשוט להיקרע ולהיהרס. הן אינן עמידות יותר מדי בפני טמפרטורות גבוהות וגם לא מפני רטיבות. טוב להשתמש בהם לצרכים חד פעמיים או לשיווק והפצת אירועים, מדבקות מבצע או אפילו ברקודים.
 • מדבקות פוליאסטר – מדבקות העמידות יותר בתנאי מזג האוויר השונים וניתן להשתמש בהן במגוון רחב של תעשיות.

סוגים שונים של מדבקות מיוחדות:

כאשר אתם באים לבחור מדבקות למוצרים שלכם אתם צריכים לקחת בחשבון את סוג המדבקות אך גם להכיר שיש סוגי מדבקות מיוחדים שאולי ישמשו אתכם. כך למשל תוכלו ליהנות ממדבקות שקופות בגלילים. מדבקות אלה מאפשרות הדפסה על רקע שקוף כך שתוכלו לראות את תכולת המוצר מבעד למדבקה. מדובר במדבקות נהדרות למיתוג והבלטת המוצרים והן מתאימות בעיקר למוצרי זכוכית או לאזור הדבקה עם פתח שקוף (למשל צעצועים שבחזית שלכם יש פלסטיק שקוף של האריזה). כמו כן תוכלו להדפיס על מדבקות כסף או זהב במידה ותרצו להעניק מראה מהודר ויוקרתי למוצר שלכם. מדבקות אלו איכותיות וחזקות. הן יהפכו את האריזה ליוקרתית יותר ותשדרג אותה משמעותית. לבסוף, מדבקות עם חיתוך צורני – אלו מדבקות שניתן לבצע את החיתוך שלהן לפי העיצוב ו/או צרכי העסק. החיתוך מתבצע באמצעות מכונת חיתוך מיוחדת ולרוב משתמשים בהדפסה דיגיטלית לצורך הפקת מדבקות אלו.

סוגי הדפסה שונים – כאן הוותק הוא לא בהכרח הדבר הטוב ביותר:

יש כמה סוגי הדפסות, חלקן ותיקות יותר וחלקן עושות שימוש בטכנולוגיה חדשה ומתקדמת יותר. גם המכונות הישנות קיבלו עדנה מחודשת עם גרסאות חדשות יותר אולם סוג ההדפסה הוא בהחלט תלוי בצרכים שלכם, בכמויות, בסוגי ההדפסה, סוגי המדבקות ועוד.

 • הדפסת פלקסו – סוג ההדפסה הוותיק ביותר הוא הדפסת פלקסו. מדובר על הדפסת גלילי מדבקות כאשר העיצוב מוטמע על גלופה פלסטית וזו מטמיעה את העיצוב על גבי המדבקות. כיום ישנן מכונות חדישות יותר הפועלות בשיטה זו אך בגרסאות טכנולוגיות מתקדמות יותר, מהירות יותר ומשכוללות יותר. ועדיין לא בהכרח השיטה הכי מומלצת לעבוד בה.
 • הדפסת לטרפרס – שיטת הדפסה שדומה מאוד לפלקסו אולם חדשנית יותר המגיעה לרמת צפיפות גבוהה יותר ולכן גם מספקת הדפסה איכותית יותר.
 • הדפסת אופסט – סוג הדפסה פופולרי מאוד במיוחד בקרב מי שצריך הדפסה צבעונית בכמויות גדולות.
 • הדפסה דיגיטלית – סוג הדפסה המתקדם ביותר העושה שימוש בטכנולוגיה חדישה להדפסת מדבקות בגלילים ללא הצורך בגלופות.

מהי הדפסה דיגיטלית והאם היא מתאימה לעסק שלנו?

הדפסה דיגיטלית היא שיטת ההדפסה המתקדמת ביותר כיום בתחום הדפסת המדבקות. שיטה זו אינה מצריכה גלופה ובאמצעות שימוש בתוכנת מחשב ניתן להוריד את העיצוב אל המכונה ולהעביר את הפקודה להטמיע את העיצוב לפי הגדרות ההדפסה שאנו רוצים. שיטת הדפסה טובה לא רק עבור מדבקות בגלילים אלא עבור שירותי הדפסה נוספים גם כן. שיטה זו בעלת יתרונות רבים נוספים כשם שהיא מאפשרת גם להדפיס בכמויות המדויקות שאנו צריכים. כך למעשה לא צריך להחזיק מלאי שלם של אותו מדבקות במחסן. חוסכים מקום, זמן וכסף.

האם ניתן להדפיס את המדבקות באופן עצמאי בבית או בעסק?

אחד היתרונות החשובים ביותר בתחום מדבקות להדפסה היא האפשרות של בעל העסק להדפיס מדבקות בעלות אופי עיצובי פשוט יותר אצלו בבית העסק. לדוגמה: מדבקות ברקוד בהן משתמשים לספירות מלאי, סימון מוצרים, הזנת המוצרים במחשב עם מספר ומחיר ייעודי להם וכו'. כמו כן מדבקות "משתתף במבצע" או "3+1" או כל כיתוב וסימון אחר. הדפסה ישירה בבית העסק עם מכונת מדפסת מדבקות קטנה המתאימה לשימוש זה תספק הדפסה בשחור לבן. באמצעות תוכנה ייעודית במחשב ניתן לבחור את סוג ההדפסה, את הכיתוב/המספרים שיופיעו או לחילופין להגדיר למכונה להדפיס ברקודים. במידה ותצטרכו הדפסה צבעונית או הדפסה מיוחדת וכן הדפסות בכמויות גדולות תזדקקו לשירותיו של בית הדפוס.

שימוש בגלילי מדבקות לצורך הדבקת מדבקות ברקוד ומדבקות אחרות לעסק:

ייצור מדבקות בגלילים הוא שירות המוצע לבעלי עסקים רבים בתעשייה. חלקם מעדיפים לייצר מדבקות בעסק באופן עצמאי ואחרים יעדיפו או יהיו חייבים לבצע את ההזמנה מבית דפוס חיצוני. צורת ההגעה של המדבקות היא בדרך כלל על ידי גליל. גודל הגליל, המשקל שלו, הקוטר של חלקו הפנימי של הגליל וכמות המדבקות בגליל יהיו תלויות בהזמנה ובצרכי הלקוח. גלילים מסוגים שונים מתאימים למכונות שונות, לאחסון שונה ולשימוש שונה.

סוגים שונים של מדבקות המיוצרות בגלילים עבור בתי עסק:

 • מדבקות לבקבוקים – מדבקות ממותגות לבקבוקים, מדבקות סוכר גבוה, מדבקות מכיל קפאין, מדבקות תכולת המוצר ועוד.
 • מדבקות למתנות – מדבקות של מזל טוב, חג שמח, בשעה טובה, לאמא, לאבא ועוד. מדבקות אלו פופולריות מאוד בחנויות מתנות אולם יכולות להתאים לכל בית עסק המשווק מוצרים שיכולים להירכש כמתנה ושהוא רוצה להוסיף להם צ'ופר קטן על האריזה.
 • מדבקות בטיחות – מדבקות המותקנות בדרך כלל על אריזות מוצרים כלשהם כאשר המדבקה משמשת כאחראיות על המוצר – כלומר פתיחת האריזה מצריכה את קריאת המדבקה ולמעשה את האחראיות על המוצר.
 • מדבקות מבצעים – מדבקות עם הכיתוב "במבצע", מדבקות ממותגות עם שם העסק וסוג המבצע הייחודי שהוא מציע לאירוע שהוא הקים או לחג מסוים ועוד.

חברת WISE CODE מתמחה בייצור מדבקות בגלילים וכן שיווק מדפסות ברקוד ומדפסות מדבקות מסוגים שונים לבתי עסק, כולל גלילי מדבקות וחומרי גלם הנדרשים להפקת המדבקות באופן עצמאי בעסק. צרו קשר באתר או בטלפון לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ונשמח לעמוד לשירותכם.