מהי מדפסת ברקוד?

כל אדם מבין שהבסיס לפעילות תקינה של כל עסק או מקום ציבורי הוא סדר וארגון. כאשר הכול מבולגן לא באמת ניתן לתת שירות ללקוחות בצורה תקינה, ולעסק לא צפויה הצלחה מזהירה. אחד המכשירים שנועדו לסייע בשמירה על הסדר ולהקל על העבודה הרציפה, שאותו ניתן למצוא כיום כמעט בכל חנות הוא מדפסת ברקוד. מדפסת ברקוד היא בעצם מדפסת מדבקות אשר משמשת עבור הדפסה של מדבקות שעליהם מודפסים ברקודים שונים – אותם המוכרים לנו מכל מוצר שאנחנו קונים בסופר ובעצם מכל חנות. העובדה שאת הברקוד ניתן לסרוק ולקבל מידע רב על הפריט שנושא אותו, מאפשרת חיסכון עצום בזמן, בזכות העובדה שאין צורך להתעסק עם מחירים אלא פשוט לסרוק את המוצר.

מדפסת מדבקות ZT421

שימושים נוספים בברקודים

בעוד שאת השימוש בברקודים עבור רכישת פריטים במהירות כולנו מכירים, ישנם עוד לא מעט שימושים נוספים שנפוצים מאוד בעסקים ובחנויות. לדוגמא, כמעט בכל חנות בשביל לנהל את המלאי של הפריטים הקיימים והחסרים משתמשים באמצעות סורק ברקודים אשר מאפשר בתוך שניות להוסיף פריט למערכת המידע הראשית, וכך לנהל בקלות את הבקרה אודות המלאי הקיים. בשביל זה כמובן יש צורך בשימוש עם מדפסת מדבקות ברקוד אשר תדפיס את הברקודים עבור המוצרים, ואז יהיה ניתן לסרוק אותם ולנהל את המלאי בחנות. שימוש רב נעשה כיום בקריאת ברקודים גם במחסנים לוגיסטיים המפיצים משלוחים כאשר בזכות הברקודים הכול נעשה בצורה אוטומטית וקלה הרבה יותר מפעם.

אילו מדפסות ברקוד קיימות?

כאשר מדובר על מדפסת מדבקות ברקודים ישנם שני סוגים עיקריים המשמשים בחנויות ובעסקים. הסוג הראשון הוא מדפסת מדבקות ברקוד שולחנית. מדובר על מדפסת אשר נועדה להדפיס מדבקות ברקוד איכותיות בכמות גדולה, כאשר בממוצע מדפסת כזאת יכולה להפיק כמות של עד כ – 10,000 מדבקות מדי יום מבלי להיהרס. במקרה כזה מדפיסים את כל מדבקות הברקוד בבת אחת, ואז לוקחים את גליל המדבקות ועוברים על הפריטים בשביל להדביק עליהם את המדבקות. אמנם, ישנו סוג נוסף של מדפסת מדבקות שהשימוש בה נוח יותר והיא מדפסת המדבקות הניידת. מדובר על מכשיר קטן ונייד שניתן לקחת אותו לכל מקום, שהמגבלה שלו היא שהוא יכול להדפיס כמות קטנה יותר של מדבקות. הוא יכול להתאים עבור חנויות קטנות, או במחסנים גדולים יותר כאשר ישנם כמה עובדים שכל אחד מקבל מדפסת לשימושו.  

שימוש במדפסת מדבקות ברקוד בבתי חולים

ברקודים בעצם משמשים לצורך זיהוי כאשר באמצעות פיענוח הברקוד המכשיר יכול לזהות במה מדובר ולתת עליו פרטים. אמנם, ברקוד לא משמש רק לזיהוי של מוצרים בסופר או בגדים בחנות – בבתי חולים נעשה שימוש רב במדבקות ברקוד עבור זיהוי של חולים. מאחר ובבית חולים יכולת הזיהוי של החולה היא קריטית וכל טעות יכולה להיות הרת אסון, ישנו צורך בזיהוי ממוחשב ומדבקות ברקוד מעניקות את הפתרון המושלם. כאשר החולה מקבל את הגיליון הרפואי שלו, מודבקת עליו מדבקה אשר משמשת לזיהוי וקבלת פרטים על החולה כך שכל רופא או אחות שמגיעים יכולים לקבל בתוך שניות את כל הפרטים על החולה. נמצא, שהשימוש בברקודים בבתי חולים משמש גם להקלה על הזיהוי של החולה וגם חוסך זמן רב בקבלת המידע הרפואי במהירות, ולכן בכל בית חולים מתקדם ניתן למצוא כיום מדפסת ברקוד שמשמשת את הצוות הרפואי.

איפה משיגים מדפסת ברקוד?

מדפסת מדבקות ברקוד ניתן להשיג אצל חברות אשר מתמחות בשיווק והפצה של מדפסות מדבקות. אחת החברות המוכרות והמובילות בשוק הישראלי בתחום מדפסות המדבקות וסורקי ברקודים היא Wise-Code אשר מעניקה ללקוחות שלה את המעטפת המושלת לרכישה של מדפסת מדבקות. אנשי החברה יושבים עם הרוכש מהשלב הראשון שבו צריך לבחור את מדפסת המדבקות המתאימה ביותר עבור הצרכים של הלקוח, לאחר מכן מסיעים בהתקנה והטמעה של המדפסת אצל הרוכש בכדי שהוא יוכל להתחיל להשתמש בה בצורה יעילה במהירות האפשרית, ולאחר שהמדפסת בשימוש אצל הלקוח, ממשיכה החברה לתת מענה לכל בעיה או תקלה ולאספקה של ציוד מתכלה עבור המדפסת, בכדי שהלקוח יוכל להמשיך ולהשתמש בה בצורה רציפה

יצירת קשר